Najczęstsze pytania

1. JAK WYGLĄDA KURS EKSTERNISTYCZNY ON-LINE ?
Po zapisie i wpłacie za kurs otrzymasz MMS dostęp do platformy on-line umożliwiającej naukę teorii i testów w atrakcyjnych formach. Uczysz się na smartfonie, komputerze lub tablecie w dowolnym miejscu, tempie i czasie (zwykle zajmuje to ok 1,5 tygodnia). Możesz także odebrać w naszym biurze drukowaną książkę stanowiącą uzupełnienie nauki on-line.
W razie wątpliwości możesz skorzystać z indywidualnej konsultacji on-line lub osobistej z naszym wykładowcą.
- Wykonujesz badanie lekarskie u nas na miejscu korzystając z 50zł zniżki (150 zamiast ustawowych 200zł)lub we własnym zakresie.
- Wyrabiasz w swoim urzędzie PKK (Profil Kandydata Kierowcy).
- Gdy opanujesz materiał umawiasz się z PKK do WORD na egzamin państwowy teoretyczny (po zaliczeniu jest ważny bezterminowo).
- Po zdanej teorii wracasz do nas na zajęcia praktyczne (30 godz zegarowych) i szkolenie z 1 pomocy .
-  Gdyby taka forma nauki nie spełniła Twoich oczekiwań możesz nieodpłatnie przepisać się na kurs tradycyjny z wykładami stacjonarnymi.

2. JAK WYGLĄDA KURS TRADYCYJNY ?
- Wykonujesz badanie lekarskie u nas na miejscu korzystając z 50zł zniżki (150 zamiast 200zł) lub we własnym zakresie.
- Wyrabiasz w swoim urzędzie PKK (Profil Kandydata Kierowcy) i wysyłasz go nam MMS na nr 516 01 00 01 przed kursem.
- Rozpoczynasz wykłady w Soboty 10.00-14.30 +szkolenie z 1 pomocy (30 godz lekcyjnych). Na 1 zajęciach otrzymasz również od wykładowcy drukowaną książkę z dostępem do platformy do nauki on-line .
- Rozpoczynasz zajęcia praktyczne (30 godz zegarowych).
- Zdajesz u nas egzamin wewnętrzny z teorii i praktyki,a następnie państwowy z teorii i praktyki.
- Odbierasz prawo jazdy.
- Nie ma mozliwości przepisania na kurs eksternistyczny on-line.

3. CO TO JEST PKK-PROFIL KANDYDATA KIEROWCY ?
Profil Kandydata Kierowcy został wprowadzony w 2013 roku. Po złożeniu do swojego urzędu wniosku o wydanie prawa jazdy, zdjęcia
(jak do dowodu osobistego) i orzeczenia lekarskiego wydanego przez uprawnionego do badań kierowców lekarza, oraz w przypadku niepełnoletnich zgody rodzica . Urzędnik skanuje te dokumenty i sprawdzając czy nie ma przeciwskazań wprowadza do systemu informatycznego nadając tzw numer PKK. Od tego momentu po wpisaniu tego nr zarówno urząd, ośrodek szkolenia kierowców jak i ośrodek egzaminacyjny może wprowadzić do profilu w systemie informatycznym dane o ukończonym szkoleniu , zdaniu egzaminu , wydaniu prawa jazdy. W skrócie - PKK umożliwia elektroniczny obieg dokumentów i jest niezbędne do uzyskania prawa jazdy.

4. CZY MOGĘ U WAS WYKONAĆ BADANIA LEKARSKIE NIEZBĘDNE DO WYROBIENIA PKK ?
Oczywiście tak. Nasi Kursanci mogą wykonać w naszej siedzibie badania.

5. KIEDY MUSZĘ DOSTARCZYĆ PKK-PROFIL KANDYDATA KIEROWCY ?
Należy rozróżnić 2 sytuacje :
1. W przypadku kursu tradycyjnego z wykładami stacjonarnymi PKK należy dostarczyć max do pierwszych zajęć teoretycznych wysyłając na nr 516 01 00 01 
2. W przypadku kursu eksternistycznego ON-LINE PKK będzie niezbędne do zapisu na egzamin w WORD - wcześniejsze jego wysłanie może uniemożliwić zapis na egzamin. PKK należy wysłać do nas na nr 516 01 00 01 po 2 dniach od zdania egzaminu państwowego w WORD. 

6. GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ WYKŁADY I GDZIE ROZPOCZYNAJĄ SIĘ JAZDY ?
Wykłady stacjonarne odbywaja się w pięknym centrum Starego Miasta - Pałac Młodzieży ul. Ogarna 56 ok 200m od fontanny Neptuna i Motławy.
Zajęcia praktyczne rozpoczynamy u podnóża Góry Gradowej - tuż obok Dworca PKP Gdańsk Główny ze stacji Orlen (ul. Dąbrowskiego 4).

7. GDZIE ZLOKALIZOWANY JEST PLAC MANEWROWY ?
Oświetlony bezpieczny,monitorowany plac manewrowy zlokalizowany jest na Al.Hallera 16/18 w Gdańsku.

8. JAK MOGĘ SIĘ Z WAMI SKONTAKTOWAĆ?
ON-LINE : Telefon ,E-mail, Facebook od poniedziałku do piątku 11-17 (jeśli nie odbieramy w podanych godzinach prosimy o sms).
STACJONARNIE : W naszym biurze w Pałacy Młodzieży w czwartki 15-17 i soboty 12-14.

9. JAK MOGĘ DOKONAC ZAPISU NA KURS ?
Zapisu na kurs nalezy dokonać poprzez nasza strone -zakładka terminy.

10. CZY ZNIŻKA 100ZŁ NA KUS PODSTAWOWY B MANUAL DLA UCZNIÓW I STUDENTÓW DO 26 LAT ŁĄCZY SIĘ ZE ZNIŻKĄ ZA JEDNORAZOWĄ WPŁATĘ ?
Oczywiście tak. W zakresie kursu B na manualnej - ręcznej skrzyni biegów zniżki łączą się ! Tym samym możesz uzyskać łącznie 200zł zniżki. Zniżki nie dotyczą innych kategorii.

11. W JAKIEJ FORMIE MOGĘ DOKONAĆ OPŁATY ZA KURS PODSTAWOWY LUB JAZDY DODATKOWE ?
Wpłaty należy dokonać u wykładowcy ,osobiście w biurze we wtorki i czwartki 15-17 lub przelewem na konto podane na naszej stronie w zakładce cennik. Możliwy jest też przelew blik na nr firmowy 516 01 00 01.

12.JAK WYGLĄDA HARMONOGRAM WPŁAT PRZY PŁATNOŚCI RATALNEJ ?
1 wpłata 500zł jest zawsze zadatkiem i wpłacamy go w ciągu 3dni roboczych od zapisu,2 rata 1500zł wpłacana jest do momentu kiedy chcemy ropocząć jazdy ,3 rata regulująca do pełnej ceny kursu wpłacana jest do 10 godziny jazdy.

13. CZY MOGE WYBRAC INSTRUKTORA ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH ?
Oczywiście tak, ale pod warunkiem wspólnej dyspozycyjności kursanta i instruktora . Nie wszyscy instruktorzy szkolą w weekendy itp.

14. GDYBY "NIE SZŁO" MI SZKOLENIE NA MANUALNEJ SKRZYNI BIEGÓW MOGĘ SIĘ PRZENIEŚĆ NA AUTOMAT ?
Tak ! W naszej szkole dysponujemy zarówno manualami jak i automatami. Po dokonaniu dopłaty bez problemu można przeniesć się na automat w dowolnym momencie dokonując rekalkulacji kosztów.

15. ILE TRWA KURS PODSTAWOWY EKSTERNISTYCZNY A ILE TRDYCYJNY ?
Kurs podstawowy eksternistyczny uzależniony jest od zaangażowania , wolnego czasu i dyspozycyjności kursanta i instruktora - zwykle nauka teorii zajmuje ok 1,5 tygodnia. W przypadku kursu tradycynego wykłady trwają ok miesiąca. Praktyka dla obu typów kursu trwa ok 1-2 miesięcy.

16.CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ODBYCIA KURSU SZYBCIEJ ?
Oczywiscie tak! Oferujemy kursy EXTRA w 25 dni (cena x 1,5) oraz VIP w 15 dni (cena x2). Wymagana jest pełna dyspozycyjność i kontakt przed zapisem .

17. CZY DOJEŻDŻACIE / DOWOZICIE KURSTANTÓW ?
Nie. Koncentrujemy się na szkoleniu i nie dojeżdżamy /nie odwozimy kursantów . Czas dojazdu po i od kursanta jest zmienny w zależnosci od zmiennego natężenia ruchu i powodowałby opóźnienia w rozpoczęciu zajęć kolejnego kursanta lub zbyt szybki powrót. Wtej sytuacji zawsze ktoś będzie stratny ,czego nie chcemy .Warto dodać , że samodzielny czas dojazdu /powrotu instruktora nie może być zaliczony w poczet zajęć . Zajęcia praktyczne rozpoczynamy w Centrym Gdańska -miejscu ,które pozwala na dojazd z 3 stron unikając korków i opóźnień oraz dojazd wszelkimi środkami komunikacji tramwaj, autobus, hulajnogi,rower, SKM,PKP,PKS). Warto dodać ,że są szczególnie z miasteczek i wsi, gdzie jeden kursant odwozi kolejnego , ale sam proces nauki nie jest efektywny i bardziej przypomina towarzyskie taxi.

18. CZY POSIADACIE POJAZDY Z MANUALNĄ I AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW ?
Tak. Od 2008 roku oferujemy w Gdańsku szkolenia na prawo jazdy z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

19. CZY SZKOLICIE RÓNIEŻ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE ?
Tak. Od 2008 roku oferujemy w Gdańsku szkolenia na prawo jazdy dla Osób Niepełnosprawnych.