Przygotuj się do egzaminu...

Naszym priorytetem jest wzorowe przygotowanie Państwa do egzaminu jak i bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym w każdych warunkach... Dlatego też w naszych szeregach znajdują się tylko instruktorzy z powołania o najwyższych kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu, a także były egzaminator prawa jazdy co gwarantuje najlepsze przygotowanie do egzaminu !!!

Z myślą o naszych Klientach...

Zajęcia zawsze prowadzone są w przyjacielskiej atmosferze, a każdy kandydat na kierowcę jest traktowany indywidualnie... Lokalizacja (biuro, plac manewrowy, miejsca spotkań) zostały tak dobrane aby znajdowały się jak najbliżej tras egzaminacyjnych, na których będą Państwo zdawać egzamin państwowy, a bez znajomości których praktycznie nie ma szans na jego zaliczenie....
nauka jazdy gdańsk nauka jazdy gdańsk nauka jazdy gdańsk nauka jazdy gdańsk nauka jazdy gdańsk
nauka jazdy gdańsk osk elite
nauka jazdy gdańskEgzamin

CO TO JEST PKK (PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ) ?
( nauka jazdy gdańsk automatem automatyczna skrzynia biegów światła płyny nowy yaris )
SPRAWDŹ NAJBLIŻSZY WOLNY TERMIN EGZAMINU W PORD !
( nauka jazdy gdańsk )
ZAPISY NA EGZAMIN W PORD ON LINE !
( nauka jazdy gdańsk )
EGZAMIN - WYMAGANE DOKUMENTY
( nauka jazdy gdańsk )
CENNIK EGZAMINÓW PAŃSTWOWYCH

WZÓR PEŁNOMOCNICTWA DO ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW
( nauka jazdy automatyczna skrzynia biegów automatem automat chojnice sopot )
WZÓR WNIOSKU O EGZAMIN NA POJEŹDZIE Z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW
( najlepsza nauka jazdy gdańsk)
WZÓR WNIOSKU O UDZIAŁ W EGZAMINIE INSTRUKTORA PROWADZĄCEGO
( nauka jazdy gdańsk nowy yaris toyota najlepsza najwyższa zdawalność )
NAJCZĘSTSZE ZAPYTANIA I WĄTPLIWOŚCI
( nauka jazdy gdańsk )
NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY NA EGZAMINACH PRAKTYCZNYCH

PORADY PSYCHOLOGA

SPRAWDZ CZY TWOJE PRAWO JAZDY JEST JUŻ DO ODBIORU KLIKNIJ TUTAJ

ROZMIESZCZENIE ŚWIATEŁ I PŁYNÓW EKSPLOATACYJNYCH :
 
* NOWA KIA RIO IV 4 2017R (kat.B):

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=gIMsaZtaq4M

* SKODA FABIA 1,2 TURBO DSG 2014 R (kat. B automatyczna skrzynia biegów)

WKRÓTCE...

* BAJAJ QUTE 2019 (kat. B manualna skrzynia biegów)

https://www.youtube.com/watch?v=B1yHtwrBQpoJAK WYGLĄDA EGZAMIN PAŃSTWOWY NA PRAWO JAZDY KAT. B1, B ?


EGZAMIN PRAKTYCZNY SKŁADA SIĘ Z 2 CZĘŚCI :

CZĘŚC PIERWSZA - ZADANIA WYKONYWANE NA PLACU MANEWROWYM:


1. Sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jazdy (sprawdzenie w czasie do 5 minut - 2 losowo wybranych elementów (jeden element z płynów eksploatacyjnych i sygnału dźwiękowego oraz jeden z elementów oświetlenia zewnętrznego). Przygotowanie do jazdy , sprawdzenie czy drzwi pojazdu są zamknięte oraz włączenie wymaganego oświetlenia zewnętrznego.

2. Upewnienie się o możliwości rozpoczęcia jazdy (ocena sytuacji wokół pojazdu), zwolnienie hamulca awaryjnego i płynne ruszenie oraz płynna jazda pasem ruchu do przodu i tyłu, podczas jazdy do tyłu obserwacja toru jazdy pojazdu zgodnie z technikę kierowania pojazdem przez tylną szybę pojazdu i lusterka - kryteria oceny - nie przejeżdżanie przez linie i nie najeżdżanie na pachołki i tyczki ograniczające pas ruchu, lusterka zewnętrzne powinny być ustawione do "normalnej" jazdy. Najechanie na pachołek lub tyczkę oraz wyjechanie kołem poza linię zewnętrzną pasa ruchu traktowane jest jako stworzenie zagrożenia BRD i skutkuje przerwaniem egzaminu. W pozostałych przypadkach mamy prawo do powtórzenia zadania po raz drugi przy czym po drugiej nieudanej próbie egzamin również zostaje przerwany.

3. Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu. Przy ruszaniu pojazd nie powinien cofnąć się więcej niż 20 cm, a silnik nie powinien zgasnąć - osoba egzaminowana w trakcie wykonywania tego manewru po zatrzymaniu pojazdu na wzniesieniu zaciąga hamulec awaryjny, a następnie rusza do przodu zwalniając go.

CZEŚĆ DRUGA - EGZAMIN W RUCHU DROGOWYM:


a) parkowanie prostopadłe lub skośne - wjazd przodem wyjazd tyłem (możliwa jedna korekta toru jazdy),miejsce do parkowania wyznacza egzaminator, wskazując je osobie egzaminowanej, po zaparkowaniu musi być możliwość opuszczenia pojazdu przez kierowcę i pasażera z obydwu stron pojazdu, a pojazd musi być zaparkowany w sposób zgodny z przepisami ruchu drogowego (należy sprawdzić możliwość opuszczenia pojazdu), parkowanie odbywa się z zachowaniem zasad ruchu drogowego. lub

b) parkowanie równoległe pomiędzy dwoma pojazdami (manewr jest wykonywany jeżeli jest możliwe wyznaczenie miejsca do parkowania - możliwa jedna korekta toru jazdy) - wjazd tyłem - wyjazd przodem, miejsce do parkowania wyznacza egzaminator, wskazując je osobie egzaminowanej, długość miejsca do parkowania pomiędzy pojazdami powinna być około 2 krotnością długości pojazdu egzaminacyjnego, w trakcie wykonywania manewru możliwa jedna korekta toru jazdy, po zaparkowaniu pojazd nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w trakcie wykonywania manewru nie może najechać na krawężnik

c) zawracanie na drodze jednojezdniowej - dwukierunkowej możliwość wykonywania manewru przy wykorzystaniu infrastruktury drogowej (bramy, wjazdy, podjazdy, zatoczki itp.) zawracanie musi odbyć się przy użyciu biegu wstecznego, miejsce do zawracania wyznacza egzaminator.

WIĘCEJ INFO :

POMORSKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO
nauka jazdy gdańskWspółpraca

lechia gdańsk

niepełnosprawni
Nauka Jazdy Gdańsk